Pisanie pisaniem, ale dajmy nieco wytchnienia klawiaturze. Wraca podcast „Wygraj w KIO”!
Pod koniec stycznia na blogu zawitał tekst wprowadzający do tematu konsorcjum. A konkretnie do różnic między pierwszym a trzecim ustępem słynnego art. 117 Pzp. Cała historia to pokłosie bardzo ciekawej sprawy przed Krajową Izba Odwoławczą, w której reprezentowałem wykonawcę walczącego o utrzymanie pierwszej pozycji w wyścigu o zamówienie publiczne.
Kończąc wspomniany wpis, obiecałem kontynuację i szczegóły wspomnianego orzeczenia Izby. Jak obiecałem, tak robię – tyle tylko, że mówiąc do mikrofonu. Jeżeli jesteś wykonawcą współpracującym z innymi firmami w formule konsorcjum, nie powinieneś przegapić tego odcinka podcastu.
Podział zadań między uczestników konsorcjum
Budowanie konsorcjum ma swoje prawne ograniczenia i niuanse. Ich nieświadomość może skutkować utratą szansy na pozyskanie kontraktu publicznego. Zwłaszcza, jeśli zaproponujesz zamawiającemu niewłaściwy podział zadań między konsorcjantów. To właśnie ten wątek jest tematem przewodnim poniższego nagrania.
- Jak dzielić zadania między uczestników konsorcjum?
- Jak w praktyce rozumieć wymóg zaangażowania do realizacji zamówienia konsorcjantów wnoszących potencjał kompetencji i doświadczenia?
- Czy uczestnik konsorcjum, który nie jest doświadczony może w ogóle realizować część usług lub robót?
- A jeśli może – to w jakim zakresie?
- Jak bronić się przed zarzutami konkurencji dotyczącymi kształtu konsorcjum?
Sprawdź co na to Krajowa Izba Odwoławcza!
Jeżeli masz wątpliwości jak zastosować wnioski w omówionego wyroku KIO do Twojej sytuacji, nie wahaj się do mnie napisać.
Samych zwycięskich przetargów – solo lub w konsorcjum!
____________________
Startujesz w przetargach i chcesz ułatwić sobie pracę? Zachęcam niezmiennie do odwiedzenia blogowej Księgarni Wykonawcy Zamówień Publicznych, gdzie znajdziesz poradniki i wzory najważniejszych dokumentów, które składane są przez wykonawców w procedurach zakupowych, a także przed KIO.
{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }
PODCAST 4 super ! Dzięki. Szkoda, że nie podał Pan sygn. wyroku KIO.
Pozdrawiam L.
W czasie poszukiwania w internecie informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i regularnie odwiedzał, by poczytać nowe rzeczy.
Bardzo dziękuję i zapraszam do lektury!:)