Damian Michalak

radca prawny

Pomagam wykonawcom w skutecznym ubieganiu się o zamówienia publiczne i chronię ich interesy w sporach z zamawiającymi.
[Więcej >>>]

Zgłoś problem w przetargu

O mnie

Witam Cię serdecznie na moim blogu!

Nazywam się Damian Michalak i jestem radcą prawnym wspierającym przedsiębiorców w efektywnej współpracy z sektorem publicznym. Bardzo lubię to co robię i jeśli nie spotkaliśmy się jeszcze na sali szkoleniowej bądź w Krajowej Izbie Odwoławczej, cieszę się, że będziemy mogli poznać się „wirtualnie” na łamach bloga WygrajwKIO.pl

Dlaczego przetargi?

W zamierzchłych czasach studenckich marzyłem o karierze podatkowca mierzącego się ze skomplikowanymi międzynarodowymi transakcjami VATowskimi w wiodącej firmie konsultingowej. Już pierwsze miesiące pracy przekonały mnie, że sztywne reguły korporacyjne i powtarzalność zadań nie jest tym, co da mi satysfakcję zawodową. Dziś z radością prowadzę własną kancelarię prawną koncentrując się na tym, co naprawdę mnie ciekawi.

Dla wielu procedury zakupowe to wyłącznie stos formalizmu. Dla mnie z kolei kopalnia prawniczych wyzwań. Wierzę w udaną współpracę zamawiających i wykonawców zamówień publicznych. Udaną, czyli m.in. taką w której wykonawca nie jest petentem, ale równorzędnym partnerem zamawiającego. Wierny temu przekonaniu pomagam wykonawcom w ubieganiu się o zamówienia, dbam o ich prawa w Krajowej Izbie Odwoławczej i wspieram w realizacji pozyskanych kontraktów. Z natury mówię dużo i lubię podróżować, więc doświadczeniami ze swojej pracy dzielę się też jako trener w trakcie wielu szkoleń z prawa zamówień publicznych w przeróżnych regionach Polski i jako wykładowca na studiach podyplomowych (we Wrocławiu i w Warszawie) 🙂

Dlaczego blog?

Ponieważ moje doświadczenie wskazuje, że to początek świetnej przygody! Kilka lat temu postanowiłem podzielić się ‘bloggersko’ swoimi doświadczeniami w pracy prawnika przy projektach partnerstwa publiczno-prywatnego (takie bardziej skomplikowane zamówienia publiczne;-).

Była to wtedy duża nisza, a mój blog był pierwszym o takiej tematyce w Polsce. Jestem z niego dumny, choć wiem, że nagrody na konkursie grafików raczej by nie zdobył;) Gdyby nie on, na pewno nie byłbym w miejscu w którym jestem obecnie i nie poznałbym tylu ciekawych ludzi i fantastycznych klientów. Za pośrednictwem bloga „Wygraj w KIO” chcę kontynuować ten trend i będzie mi niezwykle miło jeśli zostaniesz tu na dłużej. Pamiętaj, że jesteś u mnie zawsze mile widziany!

Jeśli tematyka PPP interesuje Cię równie jak klasyczne zamówienia publiczne, zachęcam Cię do odwiedzenia bloga PPPwPraktyce.com. Choć nie publikuję na nim od dawna, a przepisy prawa się nieco zmieniły, znajdziesz tam na pewno nadal wiele aktualnych i ciekawych treści.

PS: Kiedy nie piszę o zamówieniach publicznych, oddaję się dyskusjom o włoskim futbolu, wyższości Rzymu nad Neapolem (lub odwrotnie) i dbam o formę na korcie tenisowym. Na bloga o te tematyce czasu mi nie starczy, ale na rozmowę zawsze 😉 Zapraszam!

***