Media społecznościowe są ostatnimi czasy pod (często słusznym) pręgierzem, ale jedno trzeba im przyznać – potrafią też poprawiać humor.
Otóż, kilka dni temu Facebook przypomniał mi o jakże ważnej rocznicy – 7 lat temu odebrałem z drukarni Wolters Kluwer świeżutki, pachnący nowością, premierowy egzemplarz mojej książki o partnerstwie publiczno-prywatnym🙂

Napisałem wtedy w ramach małej autopromocji z przymrużeniem oka: Wciąga jak „50 shades of Grey”, wzrusza jak „Król Lew”, a podobnej intrygi nie powstydziłaby się Agatha Christie. Ekranizacja w maju.
Zgadza się nadal wszystko poza tym, że nadal czekam na telefon od przedstawicieli Netflixa…
Niesamowite jak czas szybko biegnie – codzienne przygody z PPP i przelewanie na papier najciekawszych z nich pamiętam, jakby to było wczoraj. Zaskakujące, że praktyczne wskazówki z książki pozostają w dużej mierze aktualne pomimo tego, że stan prawny zdążył się już nieco zmienić. Zasady gry w PPP jednak nie.
Kiedy zasiadałem do publikacji z mec. Agatą Fitas, klimat wokół partnerstwa publiczno-prywatnego był bardzo obiecujący. Pełen wiary w upowszechnienie się PPP założyłem nawet pierwszego w Polsce bloga poświęconego tej tematyce (www.pppwpraktyce.com). Czy jednak przez ostatnie lata sektory publiczny i prywatny doceniły korzyści z partnerstwa? Chyba niekoniecznie. Dynamicznego wzrostu zainteresowania taką formułą realizacji zadań publicznych szczególnie nie widać, choć na pewno projekty PPP nie są już w głowach urzędników rozwiązaniem „egzotycznym”.
Dziś, nowa ustawa Pzp ułatwia w mojej ocenie wdrażanie przedsięwzięć partnerskich. Sam aktualnie uczestniczę jako doradca w jednym z nich.
Swego czasu, na jednym ze szkoleń ktoś zapytał mnie czy planowane jest wznowienie książki o PPP i koncesjach uwzględniające aktualny stan prawa i rozwoju rynku. Cóż, na razie nie planuję, mam wystarczająco dużo satysfakcjonujących przygód z zamówieniami klasycznymi. Niemniej jednak, kolejna praktyczna publikacja to pomysł bardzo kuszący. Może tym razem dla wykonawców ZP?






{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }