Brzmi dumnie, prawda?:) I nie jest to przypadek, bo faktycznie publikując ten wpis odczuwam sporą satysfakcję.
Pod koniec ubiegłego roku zdałem sobie sprawę, że publikacje spod znaku „Wygraj w KIO” stały się dla mnie bardzo przyjemnym zawodowym nawykiem, a sam blog miejscem lub powodem niezwykle ciekawych relacji z jego czytelnikami. Jest tu już ponad 100 wpisów, a będące ich uzupełnieniem posty na Facebooku i LinkedIn śledzi regularnie coraz więcej osób. Jednocześnie, dostępne przez długi czas na blogu bezpłatne wzory dokumentów pomogły ponad 5 000 czytelników.
Wzory dokumentów wykonawcy zamówień publicznych
Zwłaszcza ta ostatnia liczba pokazuje potrzebę wiedzy i praktycznych rozwiązań łatwych do wdrożenia w codzienności wykonawców zamówień publicznych. Pomagając wielu firmom walczącym o publiczne kontrakty, poczułem potrzebę zsyntetyzowania kwestii, które są motywem przewodnim w rzeczywistości wykonawców, których miałem okazję poznać w kancelarii.
Tak też powstała blogowa „Księgarnia wykonawcy zamówień publicznych”. Moją intencją przy jej tworzeniu było wyposażenie Cię w praktyczne narzędzia, które ułatwią Ci codzienną pracę w zamówieniach publicznych i zwiększą bezpieczeństwo prawne Twoich działań w procesie ubiegania się o umowy z zamawiającymi.
Wspomniana księgarnia to zbiór WZORÓW DOKUMENTÓW WYKONAWCY ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH niezwykle przydatnych zarówno w przetargach, jak i w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą). Każdy ze wzorów opatrzony jest treściwym komentarzem, który ułatwi Ci zrozumienie istoty i roli danego dokumentu oraz kontekstu jego wykorzystania. Znajdziesz tam wskazówki co do formy prawnej danego dokumentu, sposobu i momentu jego złożenia, pożądanej treści, a także praktyczne rekomendacje.
Jakie wzory znajdują się w księgarni?
Pakiet wzorów obejmuje 9 dokumentów, które najczęściej przydadzą Ci się w relacjach z zamawiającymi. Są to:
- Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego;
- Wniosek o udostępnienie protokołu postępowania wraz z załącznikami (w tym ofertami konkurencji);
- Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy przed Krajową Izbą Odwoławczą;
- Odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej;
- Zgłoszenie przystąpienia do postępowania odwoławczego przed KIO;
- Opozycja przeciwko przystąpieniu do postępowania odwoławczego przed KIO;
- Sprzeciw wobec uwzględnienia zarzutów odwołania przez zamawiającego;
- Oświadczenie o cofnięciu odwołania;
- Wniosek o zasądzenie kosztów postępowania odwoławczego przed KIO.
Wszystkie publikacje napisane są prostym, zrozumiałym językiem, bez „nowomowy prawniczej”. Tak jak cały mój blog. Jak mawia klasyk: prawo jest dla ludzi, a nie odwrotnie.
Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów na temat publikacji dostępnych w księgarni, zachęcam Cię przejrzenia poszczególnych pozycji. Po kliknięciu w wybraną z nich wyświetli Ci się więcej informacji, których po prostu nie chcę dublować w tym wpisie.
Szczególnie dumny jestem z e-booka zawierającego wzór odwołania do Prezesa KIO i praktyczny poradnik na temat jego tworzenia i składania.
Jeżeli chcesz uniknąć kosztownych błędów w procesie ubiegania się o zamówienia i ułatwić sobie codzienną pracę wykonawcy, zapraszam serdecznie do lektury!
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }